zuš verejná súťaž za kvalitu?

Autor: Rudolf Kürth | 13.2.2014 o 12:00 | (upravené 13.2.2014 o 12:14) Karma článku: 5,89 | Prečítané:  386x

Vážený pán primátor! V úvode môjho blogu mi dovoľte Vás srdečne pozdraviť a zaželať Vám vo Vašej náročnej práci veľa úspechov. Obraciam sa na Vás s  prosbou o vyjasnenie problémov, ktoré patria do Vašej kompetencie.  Ako člen rady školy a rady rodičov som sa zaviazal vzhľadom na riešenie aktuálnej problematiky prevádzkových priestorov ZUŠ Exnárova, že pripravím analýzu súčasného stavu s výhľadom na riešenie prijateľné pre strany -  ZUŠ Exnárová aj MŠ Bancíková. Pri triedení získaných informácií vznikli silné pochybnosti o návrhu pána starostu Pekára a poslancov MČ Ružinov. Návrh predkladaného riešenia ZŠ Borodáčova je jednoznačne neprijateĺný a preto predpokladáme, že sa postavíte za stanovisko Rady školy aj Rady rodičov. O našich námietkach  budete včas informovaný.

Veľká polemika vzniká však popri tom aj okolo nadlimitnej súťaže za 28-30 mil. EUR na dodávku  " Prevádzka a údržba nehnuteľností a zariadení" ktoré sa dotýkajú aj iných bratislavských ZUŠ (Základná umelecká škola) a CVČ (Centrum voľného času). Keďže sa profesionálne zaoberám problematikou ekonomicky-zdôvodnenej ceny, prosím chápte moje otázky ako pomôcku na rozptýlenie obáv, alebo nájdenia slabých miest, ktoré by mohli byť proti záujmom, ktoré prezentujete a o ktoré Vám ide bez ohľadu na to v akom štádiu je súťaž.

Ako uvádzate vo svojich príspevkoch v blogoch je zámerom tejto súťaže ušetriť  financie na správu vyššie uvedených zariadení. Predpokladaná hodnota zákazky 28 mil do 30 mil EUR, ako ma usmernili z odboru VO na magistráte vychádza z  vykonaného auditu  Slovenskej asociácie facilty managementu.  Ako hlavný predmet činnosti dodávateľa v súťaži 10466 - MUS Vestník č. 126/2013 - 29.06.2013 sú označené služby špecializovaných návrhárov a ako doplnkové strážna a bezpečnostná  služba, upratovanie, záhradkárstvo, deratizácia, inžinierska a stavebná činnosť. Predpokladám, že služby špecializovaných návrhárov boli zvolené z dôvodu, že služby  facility management  nexistujú v kódoch platných v EU pre verejné obstarávanie (CPV).

Audit SAFM  prezentuje  ročnú sumu nákladov za rok 2010, t.j. 6 581 860,37 €, čo predstavuje za 4 roky hodnotu okolo 26 mil. EUR. Náklady, podľa tých istých kódov CPV, za všetky ZUŠ v Bratislave sú 331 850 EUR čo predstavuje 4,7 % nákladov z celkovej sumy nákladov za rok 2010. Zaujímavé je aj to, že náklady všetkých ZUŠ aj CVČ dohromady (vrátane mzdových nákladov ) za rok 2010 podľa rozpočtu hl. m. Bratislavy 2013-2015 sú cca 8 mil EUR čo je za 4 roky 32 mil EUR.

A tu sú otázky, na ktoré potrebujeme  odpovede:

1.       Čo predstavuje predpokladaná hodnota zákazky (PHZ) 28- 30 mil EUR o ktorú sa súťaží, keď náklady podľa auditu za 4 roky predstavujú 26 mil EUR. Ako sa dosiahne úspora keď PHZ je vyššia ako hodnota auditu a podľa podmienok vo výzve nemôžu byť nižšie?

2.       Rozsah zákazky je definovaný len na úrovni  ZUŠ  a CVČ čo predstavuje  4,7 % . Prečo je taká veľká disparita medzi rozsahom zákazky a PHZ? Viete mi objasniť, ako môžu objektívne naceniť uchádzači náklady s definovaným rozsahom 4,7 % z celkového rozpočtu?

3.       Prečo magistrát nepoužil postupy, ktoré mu umožňujú ustanovenia ekomomicky zdôvodnenej ceny Zákona o verejnom obstarávaní,  a nepožadoval  cenu za stanovený rozsah o ktorom vedel v zmysle auditu?

Za Vašu odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem a verím, že otvorením diskusie na túto tému Vám napomôžeme k riešeniu, ktoré hľadá magistrát v oblasti skvalitňovania vzdelávania v Základných umeleckých školách, ako aj mimoškolskej činosti CVČ

 

Ing.Rudolf Kurth

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?