zuš verejná súťaž za kvalitu?

Autor: Rudolf Kürth | 13.2.2014 o 12:00 | (upravené 13.2.2014 o 12:14) Karma článku: 5,89 | Prečítané:  385x

Vážený pán primátor! V úvode môjho blogu mi dovoľte Vás srdečne pozdraviť a zaželať Vám vo Vašej náročnej práci veľa úspechov. Obraciam sa na Vás s  prosbou o vyjasnenie problémov, ktoré patria do Vašej kompetencie.  Ako člen rady školy a rady rodičov som sa zaviazal vzhľadom na riešenie aktuálnej problematiky prevádzkových priestorov ZUŠ Exnárova, že pripravím analýzu súčasného stavu s výhľadom na riešenie prijateľné pre strany -  ZUŠ Exnárová aj MŠ Bancíková. Pri triedení získaných informácií vznikli silné pochybnosti o návrhu pána starostu Pekára a poslancov MČ Ružinov. Návrh predkladaného riešenia ZŠ Borodáčova je jednoznačne neprijateĺný a preto predpokladáme, že sa postavíte za stanovisko Rady školy aj Rady rodičov. O našich námietkach  budete včas informovaný.

Veľká polemika vzniká však popri tom aj okolo nadlimitnej súťaže za 28-30 mil. EUR na dodávku  " Prevádzka a údržba nehnuteľností a zariadení" ktoré sa dotýkajú aj iných bratislavských ZUŠ (Základná umelecká škola) a CVČ (Centrum voľného času). Keďže sa profesionálne zaoberám problematikou ekonomicky-zdôvodnenej ceny, prosím chápte moje otázky ako pomôcku na rozptýlenie obáv, alebo nájdenia slabých miest, ktoré by mohli byť proti záujmom, ktoré prezentujete a o ktoré Vám ide bez ohľadu na to v akom štádiu je súťaž.

Ako uvádzate vo svojich príspevkoch v blogoch je zámerom tejto súťaže ušetriť  financie na správu vyššie uvedených zariadení. Predpokladaná hodnota zákazky 28 mil do 30 mil EUR, ako ma usmernili z odboru VO na magistráte vychádza z  vykonaného auditu  Slovenskej asociácie facilty managementu.  Ako hlavný predmet činnosti dodávateľa v súťaži 10466 - MUS Vestník č. 126/2013 - 29.06.2013 sú označené služby špecializovaných návrhárov a ako doplnkové strážna a bezpečnostná  služba, upratovanie, záhradkárstvo, deratizácia, inžinierska a stavebná činnosť. Predpokladám, že služby špecializovaných návrhárov boli zvolené z dôvodu, že služby  facility management  nexistujú v kódoch platných v EU pre verejné obstarávanie (CPV).

Audit SAFM  prezentuje  ročnú sumu nákladov za rok 2010, t.j. 6 581 860,37 €, čo predstavuje za 4 roky hodnotu okolo 26 mil. EUR. Náklady, podľa tých istých kódov CPV, za všetky ZUŠ v Bratislave sú 331 850 EUR čo predstavuje 4,7 % nákladov z celkovej sumy nákladov za rok 2010. Zaujímavé je aj to, že náklady všetkých ZUŠ aj CVČ dohromady (vrátane mzdových nákladov ) za rok 2010 podľa rozpočtu hl. m. Bratislavy 2013-2015 sú cca 8 mil EUR čo je za 4 roky 32 mil EUR.

A tu sú otázky, na ktoré potrebujeme  odpovede:

1.       Čo predstavuje predpokladaná hodnota zákazky (PHZ) 28- 30 mil EUR o ktorú sa súťaží, keď náklady podľa auditu za 4 roky predstavujú 26 mil EUR. Ako sa dosiahne úspora keď PHZ je vyššia ako hodnota auditu a podľa podmienok vo výzve nemôžu byť nižšie?

2.       Rozsah zákazky je definovaný len na úrovni  ZUŠ  a CVČ čo predstavuje  4,7 % . Prečo je taká veľká disparita medzi rozsahom zákazky a PHZ? Viete mi objasniť, ako môžu objektívne naceniť uchádzači náklady s definovaným rozsahom 4,7 % z celkového rozpočtu?

3.       Prečo magistrát nepoužil postupy, ktoré mu umožňujú ustanovenia ekomomicky zdôvodnenej ceny Zákona o verejnom obstarávaní,  a nepožadoval  cenu za stanovený rozsah o ktorom vedel v zmysle auditu?

Za Vašu odpoveď Vám veľmi pekne ďakujem a verím, že otvorením diskusie na túto tému Vám napomôžeme k riešeniu, ktoré hľadá magistrát v oblasti skvalitňovania vzdelávania v Základných umeleckých školách, ako aj mimoškolskej činosti CVČ

 

Ing.Rudolf Kurth

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Policajný odborár: Útočiť na ženu od chrbta nie je normálny zákrok

Ak by mali policajti kvalitnú výbavu, počet incidentov by klesol, tvrdí policajný odborár MARIÁN MAGDOŠKO.

DOMOV

Kaliňák nepovažuje sotenie ženy za podstatné, nová ombudsmanka to skúma

Policajný prezident Tibor Gašpar chce zlepšiť psychickú prípravu policajtov.

KOMENTÁRE

Dni Islamského štátu sú takmer spočítané, ale teror v Európe nezmizne

Radikálni bojovníci sa vracajú do Európy.


Už ste čítali?