Referendum o rodine – ísť alebo neísť ?

Autor: Rudolf Kürth | 5.2.2015 o 23:04 | (upravené 12.2.2015 o 8:57) Karma článku: 5,26 | Prečítané:  963x

"Najprefíkanejším Diablovým trikom je jeho snaha presvedčiť nás, že neexistuje,“ povedal Charles Pierre Baudelaire. Výsledkom blížiaceho referenda o rodine môže byť to, že sa začne rozjasňovať na akých princípoch funguje a kam kráča moderná spoločnosť.

Ako rodič dvoch detí som  musel hľadať odpoveď  ÍSŤ alebo NEÍSŤ, najmä čo je asi motívom iniciátorov referenda a ako sa to týka nás – rodičov.  Snažil som sa  inšpirovať k téme referenda prevažne v hlavných správach. Všimol som si, že vyjadrenia sú dosť jednostranné ako napr. ...je vedecky dokázané, že muž a žena nie je ideálne partnerstvo a homosexuálny vzťah je intenzívnejší a stabilnejší? Vraj Ježiš Kristus nevylučoval homosexuálne partnerstvá? Vraj tradičné rodiny neexistujú?  Vraj referendum je apokalypsa, v spoločnosti sa presadzuje homofóbia a tie peniaze by mali ísť napr. do zdravotníctva ? A že podľa toho či pôjdeme do referenda nás budú posudzovať EU aká je u nás úroveň demokracie?

Mám obavy, či nie sú tie informácie z médií podobné ako za  totality. Alebo je to nový produkt, ktorý vtláča moderná elita teoretikov, politikov a sociológov miešaním modrej s červenou a postupne všetkými farbami svetla ? Lebo myšlienky , že netreba rodiny nie je nový trend. Tieto myšlienky používali vraj marxisti a  socialisti. Tých sa odrazu naši moderní politici zdráhajú ako čert kríža.  Ako najvhodnejší citát sa mi pozdáva od  Oscara Wilde aj preto, že  sa netajil homosexuálnou orientáciou  . V eseji „Duša človeka v socializme“ z roku  1900 sa vyjadril, že “ Socializmus zruší rodinný život - s odstránením súkromného vlastníctva nevyhnutne zanikne manželstvo pomôže úplnému rozvinutiu osobnosti a lásky medzi mužom a ženou.

Politici aj hlavný mediálny prúd nemajú záujem o rodiny. Nevedia prečo je referendum ani sa to nesnažia pochopiť. Preto nešetria lacnou zábavou, zosmiešňovaním, démonizovaním a zastrašovaním nie len iniciátorov, ale aj celej spoločnosti. Ich hlavné argumenty proti rodine sú:

  • tradičnú výchovu  v rodinách prezentuje ako zdroj oslabovania tvorivosti detí a obmedzovanie osobnej slobody a preto musí zaniknúť,
  • miesto referenda treba riešiť podstatnejšie  veci a problémy a peniaze na referendum mali napr.  ísť do zdravotníctva.

Zdá sa mi, že naša spoločnosť, ktorá sa rada označuje ako moderná je pod vplyvom extázy – kde podľa popisu účinkov  pervitínu na psychickej úrovni dochádza k celkovej stimulácii organizmu, dostavuje sa pocit eufórie, nárast sebavedomia, zhovorčivosť, strata zábran a celková psychická uvoľnenosť. Urýchľuje sa proces prijímania vonkajších informácií a tok myšlienok, ale často na úkor schopnosti tieto podnety zmysluplne spracovať.

Tejto tendencii výdatne napomáha rozvoj médií, ktoré sú zväčša fabrikou na „falošné portréty“ (môj iný blog tu). Moderný priemysel sa premenil na módny a umenie na kultúrny priemysel. Umenie aj samotní umelci, ktorých sme voľakedy obdivovali sú už len súčasťou zábavy, ktorá sa spriahla s nudou. Výsledkom je síce  sloboda bez zodpovednosti a potom zas len nuda .

Kult módy útočí na naše deti vo všetkých virtuálnych frontoch. Urobte malý experiment. Nechajte sedieť dieťa napr. pred Disney Channel  a po dvoch hodinách sa začne zvíjať ako had, gúľať očami a pobehovať zo strany na stranu, akoby reálne prežívalo nejaký vojnový stav.  Rovnaký vplyv s prejavmi neviazaností, vulgárnosti, násilia,  brutality  je zaznamenaný u detí, ktoré opustili ich biologický rodičia.  Hoci  poskytované virtuálne - sú tak verné, že pohlcujú deti rovnako ako násilie reálne. Všeobecný trend u oboch skupín je stále rozširujúca nedostatočná koncentrácia na akúkoľvek činnosť diagnostikovaná ako ADHD  Prevažná časť detí mestských detí  sú negativistické, arogantné, agresívne, nereagujú na príkazy dospelých sú nedisciplinované, nezávislé, panovačné. Všetky tieto príznaky sú ale prejav nedostatočnej sebadôvery a ochrany identity pred agresiou. Jediná účinná je pracovná terapia a keď vezmete deti na dedinu medzi normálne deti tak je po hyperaktivite.

Hlavný produkt modernej doby - MÓDA je hybnou silou mediálnej, finančno - korporatívnej a informatickej spoločnosti, ktorý sa zmocnili najlepších technológií. Miesto toho aby dali dôstojnosť a vďaku životu , že sme tu na Zemi, ľudia sú ako naočkovaní. Naháňajú sa za nákupmi v hypermarketoch za potravinami podradnej kvality a vymieňajú celé majetky za hľadanie identity v nejakom inom priestore. Za tým všetkým sú peniaze, ktoré  už ale nie sú kryté zlatom. Dnes sú kryté módou, falošnou identitou a tak v tom chaose nie je nič čo by bolo vyváženou protihodnotou životuNeskrýva sa za tím ohrozovaním rodín  boj modernej civilizácie o majetky, energetické zdroje po celom Svete? Nebudú ich  nerozumne moderná spoločnosť  zneužívať tak ako doteraz proti ľudstvu a životu ?

Som presvedčený, že nič nám nehrozí keď budeme pevne a odhodlane brániť svoje osobné slobody, avšak nesmieme podliehať podsúvaným povrchným módnym trendom „nového sveta“  a musíme deťom vysvetľovať neustále nebezpečné nástrahy. Totiž, že sme mimo obzor našej "elity" ( s výnimkou volieb) je prevažne naša chyba a výsledok našej nedbanlivosti a ľahostajnosti

Otázka teda vôbec nestojí či ísť, alebo nejsť na referendum. Bez ohľadu na to, ako by kto hlasoval platí, že kto si chce dobrovoľne zobrať právo rozhodovať sám o sebe, svojom živote a živote svojich blízkych a spoločnosti v ktorej žije a bude  hlasovať tzv. „nohami“, teda bude referendum ignorovať-  ten vystavuje vizitku sebe.

Slovami klasika : „Nikto nie je tak beznádejne zotročený ako tí, ktorí falošne veria, že sú slobodní." Johann Wolfgang Goethe

Ten kto  nedozrel na slobodného človeka a odmieta privilégium „slobodného rozhodovania“ -  nemal by mať ani hlasovacie právo . Slobodne sa rozhodol, že ho nechce. O spoločných veciach, by   mali rozhodovať len zrelí, slobodní občania .  Právo voliť a rozhodovať o celku a spoločnosti, by malo byť zásluhou a cťou a nie „ľudským právom“ pre kohokoľvek kto má občiansky preukaz a nemal by byť nik obmedzovaný, manipulovaný a ani zastrašovaný.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?