Dar a úplatok nie je to isté !

Autor: Rudolf Kürth | 10.2.2015 o 23:52 | (upravené 12.2.2015 o 9:04) Karma článku: 9,16 | Prečítané:  2617x

Podstatné informácie od MUDr. Liptáka pre nás ...Pacienti (platitelia poistného) to síce zaplatili, ale peniaze k lekárovi nedorazili !!! Sú to ich peniaze a keď si nebudú kontrolovať kam odišli, tak sa ten systém nenapraví !!!

K takému priznaniu o "úplatkoch",  treba totiž kus odvahy. Avšak k formulovania  daru ako úplatku prišlo od pani redaktorky. Dary,  ktoré dostáva nemôžu byť úplatky DE JURE ANI DE FACTO !!! ÚPLATOK  JE POJEM AKO NIEČO K PLATU  a to dostávajú  len v prípade zneužívania funkcie úradníci a vysoký predstavitelia MZ SR, Zdravotných poisťovní, teda organizácií financovaných z verejných zdrojov, keď môžu z úradnej moci mať vplyv na poskytnutie týchto financií niekomu. Netýka sa to však neštátnych lekárov ,  lebo  nemajú platy ako zamestnanci, ale majú len zmluvu so Zdravotnými poisťovňami Predpokladám že aj pán Dr. Lipták je neštátny a preto by mal podľa mňa podať žalobu  na redaktorku TV  Markíza, lebo zneužila jeho neistú formuláciu a  vystavila ho nebezpečiu útokov na jeho osobu.  A právnici by sa mali postarať aby pojem úplatok a korupcia boli jasne vymedzené a ošetrené v Zákonoch.

Lekári sa cítia ukrivdení oprávnene, lebo z toho čo štát a zdravotné poisťovne vyberie a minie  pre "vybratých" dodávateľov  na tzv. systém zdravotnej starostlivosti znamená obrovský balík peňazí. Avšak tento systém je tak zle "nakonfigurovaný", bezohľadne núti lekárov vypĺňať štatistiky, prehľady, výkazy, elektronické formuláre, registračné pokladnice bez žiadneho efektu pre nich .  Táto objednaná naviacpráca  nie je zaplatená, je zbytočná,  na úkor lekára a času venovanom pacientovi.  A je to stále horšie. Lekári dostanú len to čo im ministerský úradníci a zdravotné poisťovne nechajú z peňazí, ktoré sa vyzbierajú a to  je už len ako oholená kosť. Mnohí lekári si z toho nevedia zaplatiť ani na sestričku

A keď to niekto povie jasne a pravdivo tak necháme, aby ho niekto vydal na milosť a nemilosť tým, ktorí to spôsobujú ?!!! Keby bolo viacej tak odvážnych lekárov, ktorí povedia pravdu, určite by bol väčší tlak na presadenie kvality a systém zdravotnej starostlivosti na Slovensku a to  taký, aby lekári aj pacienti boli spokojní a neboli vzájomne odkázaní na milodary.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?