Vážená pani Tauchmannova - Záborská,Vis Vitalis!

Autor: Rudolf Kürth | 20.12.2018 o 21:53 | (upravené 20.12.2018 o 22:32) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  271x

V článku chcem poďakovať hlavnej ambasádorke konferencie INTRACO 2018 s názvom FENOMÉN CENA. Zdieľať s čitateľom vlastný názor aj podeliť sa ako náhodné stretnutie s človekom  "VIS VITALIS" môže zmeniť stereotypy a sebaklamy. 

Chcem poďakovať žene, ktorá si TO VŠETKO  platí z vlastnej práce. A za tichej podpory rodiny dokonca aj KAMPAŇ NA PREZIDENTA NAŠEJ VLASTI. Náhodné stretnutie s pani Tauchmannovou som mal na Jar tohto roku, keď som hľadal kontakt jednej politicky činnej osoby. Telefonujem „Dobrý deň je tam pani ...tá a tá? Nebolo dobre počuť, tak nečakám a sypem ako z verklíka  ... Chcem sa predstaviť ... pomohlo by Vám to čo robím.... pri hodnotení environmentálnej návratnosti ekologických projektov, nechceli by ste ...“ Odpovedá „Prepáčte to je asi omyl, tu nie je pani „Tá To“  som Tauchmanová a čo potrebujete? Hovoríte o Cenotvorbe? Že viete vyjadriť v cene kvalitu? Cez ekológiu? To ma nesmierne zaujíma, stretnime sa. Teraz navštevujem obce, viete  kandidujem na prezidentku Slovenska... áno pani „Tá To“ prednášala  na našej konferencii, ale ...

Na prvom stretnutí som povedal AKO a PREČO to robím. „Skvelé!“, povedala. Zanedlho  mi volá, že konferencia bude 27.11. s názvom Fenomén cena a či nechcem byť hlavný speaker. Pozerám cieľová skupina  všetko ľudia z retail biznisu? No to ma podržte, čo tí budú chcieť o ekológii? Veď ma roznesú na kopytách. Obchodníkov zaujíma len zisk! Akosi pričasto sa v biznise zabúda na človeka! ... nieslo sa konferenciou. A to bola ak nie výzva do bitky tak provokácia. Preto sa kalkulovalo  s úbytkom, ale aj prírastkom záujemcov. Na druhej strane uvažujem, a čo keď je to môj stereotyp?

Konferencia ... skrátim to, bola VIS VITALIS. Taký mám vždy pocit, keď niečo funguje. VIS VITALIS všetko podľa životnej energie - platil ako princíp hospodárenia do prvej polovici 19 storočia. Každá činnosť človeka bola vždy v súlade s prírodou z jednoduchého dôvodu. Ľudia ešte neobjavili výrobu organických látok z neorganických surovín. Nebol ani tak dôležitý zisk z obchodnej transakcie. Taký som mal pocit, vraciame sa späť? Lež škoda - dva krát do tej istej rieky nevkročíš. Na krku má ľudstvo po tej priemyselnej revolúcii obrovský dlh voči prírode. Zanechala po sebe dlhú, dlhočiznú  uhlíkovú stopu ropných produktov. Máme ich v ovzduší, v pôde, riekach, obydliach, na tanieri i na jazyku. Na konferencii na moje prekvapenie od obchodníkov, neboli žiadne kontraindikácie ako som predpokladal. To bol môj prvý stereotyp, že obchodníci brali ohrozenie životného prostredia veľmi vážne, na rozdiel od tých, ktorí by mali o to dbať, lebo sú za to platení z našich daní.Tu je ďalší stereotyp.

Koľko rokov búšim na ministerstvá úrady, samosprávy o environmentálnom hodnotení. Ponúkam im, ale že to nie je ako o zisku z peňažnej transakcie. Nové prehlásenia verejných činiteľov  „sme za Value for Money (Hodnoty za peniaze) ... že aj život by položili. Vravel som si je ten pravý čas. Všetci to chcú  tak aj Trh musí!  Len vravím  - netreba vešať šibenice, len treba správne počítať. Nielen Má dať – Dal, ale aj to čo strácame.   A odozva politických lídrov, dôležitých ľudí ministerstiev. Ani zodpovednosť ani záujem, stále NIČ. Ostáva len na jazyku a na papieri- tých čo  spravujú verejné financie. Štát sa zameriavajú len na Zisk z obchodnej transakcie či po zdanení ako aj z verejných súťaží.  Tlačí na zisky, že nedá ak nebudú mať ekologické firmy zisky. Teda štát požičiava požičané peniaze a účtuje si zisk z peňažnej transakcie? Predpotopné kalkulácie najnižšej ceny zo všetkých  rezortov priniesli  garážové firmy, korupciu a  privádzajú verejné financie aj celé  Slovensko do hrobu. Po skúsenostiach mnohých by nemali skôr štátne inštitúcie premýšľať ako zabúdajú na človeka a na prírodu?

Takže na záver k prezidentskej kampani pani Tauchmannovej Záborskej moje odporúčanie: ROZUMIETE SVOJEJ PRÁCI, ĽUĎOM AJ PRÍRODE. To je moja skúsenosť s Vami. V politike sa rozmáha zápecníctvo, jedni prikladajú do ohňa druhí hasia. Prezident ani politici, ktorí nemajú  vlastný názor alebo nevedia čo robia, je už priveľké riziko. Držím Vám Vážená pani Tauchmannová všetkých 10 v prezidentskej kampani. Prajem Vám, Vášmu tímu aj celej Vašej rodine pokojné Vianoce.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Mistrík odstúpil z prezidentského súboja, podporil Čaputovú

Mistríkovo rozhodnutie ocenil aj prezident Kiska a tiež podporil Čaputovú.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Toto by Čaputová nemala zahodiť

Po dvadsiatich rokoch môže prvé kolo vyhrať blok mimo Smeru a HZDS.

AUTO

Prichádza malé SUV Škoda Kamiq. Aké sú naše prvé dojmy?

Zaboduje priestorom aj bohatou výbavou.


Už ste čítali?